• Čeština
  • English
  • Deutsch
  • Français
  • Español

Historie sboru (2010 - 2019)

2019

  • 24.6. - Memories - rok 9, Západočeské muzeum Plzeň, Camerata Praha
  • 24.5. - Noc kostelů - kostel sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí v Plzni, Gounod: Sedm posledních slov našeho Pána na kříži
  • 12.5. - koncert na zámku v Nebílovech
  • 12.5. - Meditační zahrada v Plzni-Doudlevcích
  • 10.4. - Jarní koncert v Západočeském muzeu: Z. Lukáš, J. Krček. L. Janáček, B. Martinů - Madrigaly, A. Dvořák - Šest moravských dvojzpěvů, sólistky: Tereza Andělová - soprán, Lenka Pintová - alt, klavír - V. Novák, dirigent Vojtěch Jouza 

2018

  • 25.3. - Josef Suk: Křečovická mše, F. X. Thuri: Stabat Mater, F. X. Thuri v kostele sv. Jana Nepomuckého  v Plzni: Jana Koucká - soprán,Jana Piorecká - alt, Tomáš Kořínek - tenor, Jakub Hliněnský - bas, komorní orchestr Vladimíra Sommera, dirigent Vojtěch Jouza
  • 25.5. - Noc kostelů a Charles Gounod, Sedm posledních slov Ježíše Krista na kříži v kostele sv. Martina a Prokopa, Plzeň - Lobzy
  • 7.6. - Welcome in Plzeň, koncert ve spolupráci s americkým sborem San Diego Mesa College Vocal Ensemble v Kostele Nanebevzetí Panny Marie, dirigenti:  Richard Chagnon, Vojtěch Jouza; společné provedení skladby Kačena divoká pod taktovkou am. dirigenta
  • 10.8. - Lívancová mše v Manětíně

 

  • 16.9. - 2.11. Festival Plzeňský podzim (www.plzenskypodzim.cz)
    • 16.9. - Meditační zahrada Plzeň - Doudlevce: ČP a Jazz bez hranic, pěvecký workshop Mirky Novak
    • 1.10. - Západočeské muzeum Plzeň, A. Dvořák, L. Janáček, P. Haas, Alena Grešlová — klavír, Anna Sommerová — housle, Vojtěch Jouza — hoboj
    • 10.10. - Dům hudby Plzeň, Písně B. Martinů, G. Faurého, Cl. Debussyho, M. Ravela a klavírní skladby B. Martinů a E. Satieho, Markéta Cukrová — mezzosoprán, Kristýna Znamenáčková — klavír
    • 15.10. - Kostel všech Svatých, Plzeň - Roudná, Z. Lukáš, Ch. Gounod, B. Martinů, Česká píseň Plzeň, dirigent Vojtěch Jouza (hoboj)
    • 29.10. - Dům hudby Plzeň, České a slovenské písně vycházející z folklóru — A. Dvořák, E. Suchoň a další, Roman Janál — baryton, Karel Košárek — klavír
    • 2.11. - kostel sv. Jana Nepomuckého, Chodské náměstí, Plzeň, Pavel Haas: Studie pro smyčcový orchestr, W. A. Mozart: Requiem, Česká píseň Plzeň, Andrea Frídová — soprán, Jana Piorecká — alt, Tomáš Kořínek — tenor, Jakub Hliněnský — bas, Komorní orchestr Vladimíra Sommera, dirigent Vojtěch Jouza

 

  • 1.12. Betlémská v Rudolfinu, Dvořákova síň
  • 9.12. - J. J. Ryba, Česká mše vánoční, Panis angelicus v kostele Povýšení sv. Kříže Dolní Bělá, taktovka Jiřího Štrunce, sólisté: A. Frídová- soprán, J. Piorecká - alt, T. Kořínek - tenor, J. Hliněnský - bas
  • 17.12. - J. J. Ryba, Česká mše vánoční, J. Krček - kostel ČCE Plzeň: A. Frídová - soprán, J. Piorecká - alt, T. Kořínek - tenor, J. Hliněnský - bas, Vojtěch Novák - varhany, komorní orchestr, dirigent Vojtěch Jouza
  • 25.12. - J. J. Ryba, Česká mše vánoční  ve Dvořákově síni Rudolfina: ČP a En Arché, Alena Hellerová - soprán, Markéta Cukrová - alt, Aleš Voráček - tenor, Jiří Hájek - bas, komorní orchestr Vladimíra Sommera, dirigent Vojtěch Jouza

2017

  • 22.2. - Zlatý věk operety v Plzni, Dům hudby Plzeň: koncert mapoval hudebními áriemy a duety operetní produkci v Plzni v druhé polovině 19.stol.; hudební nastudování a klavír - prof. Ivan Pařík, sólisté: Radka Sehnoutková, Dalibor Tolaš, Jaroslav Březina
  • 9.4. - Velikonoční koncert: F.X. Thuri: Stabat Mater, J.S. Bach: Chorály z Markových pašijí BWV 247, kostel sv. Jana Nepomuckého, Chodské nám., Plzeň; Andrea Brožáková-Frídová - soprán, Jana Piorecká - alt, Václav Lemberk - tenor, Jan Fraus - bas; komorní orchestr Vladimíra Sommera
  • 14.5. - koncert v kostele nanebevzetí Panny Marie v Plasích: F.X. Thuri: Stabat Mater, J.S. Bach: Chorály z Markových pašijí BWV 247,  Andrea Brožáková-Frídová - soprán, Jana Piorecká - alt, Václav Lemberk - tenor, Jan Fraus - bas; komorní orchestr Vladimíra Sommera
  • 9.6. - Noc kostelů - katedrála sv. Bartoloměje: Ch. Gounod - Sedm slov našeho Pána Ježíše Krista na kříži
  • 21.6. - Den hudby s lidovou písní, Dům hudby: Lidové písně z repertoáru České písně, Smyčcový orchestr ZUŠ B. Smetany a ZUŠ Sokolovské - J. Rezek, J. Lejčková, Dětský soubor písní a tanců Jiskřička - J. Bísková
  • 11.8. - Lívancová mše v Manětíně
  • 26.11. - Betlémská v Rudolfinu: Pavel Tesař - ponocný, Filip Dámec - kontratenor, Komorní sbor En Arché. Klára Boudalová - scénář, Vojtěch Jouza - pastýř, České betlémské filharmonické ovečky
  • 6.12. - Česká mše vánoční J.J. Ryby při mši svaté v kostele sv. Mikuláše v Boru u Tachova: 
    Eva Markvartová - soprán, Lenka Pintová - alt, Jan Tejkal - tenor, Jan Fraus - bas, Vojtěch Novák - varhany, dirigent Vojtěch Jouza
  • 19.12. - Vánoční koncert v kostele ČCE Plzeň: J. J. Ryba - Česká mše vánoční, A. Michna
    z Otradovic - Česká mariánská muzika: Andrea Frídová - soprán, Jana Piorecká - alt, Tomáš Kořínek - tenor, Martin Matoušek - bas, Vojtěch Novák - varhany, komorní orchestr, dirigent Vojtěch Jouza

2016

  • 9.4. – koncert v zrcadlové síni zámku v Dobříši – benefice pro varhany
  • 22.-23.5. - koncert v Bad Kötzting a v Lamu (Německo) v rámci Evropského festivalu duchovní hudby Šumava - Bayericher Wald 2016
  • 29.5.  – koncert v Litohlavech v rámci Kruhu přátel hudby Rokycany (Poutní kostel Navštívení Panny Marie “Na Vršíčku”)
  • 19.9. - koncert v Obřadní síni plzeňské radnice "Česká píseň a San Sebastián ... generálka"
  • 29.9. – 6.10. koncertní turné v Baskicku (San Sebastián, Hondarribía, Getaria, Zumarraga)
  • 7.11. - výroční koncert a after party San Sebastián 2016 v Hifi klubu Plzeň
  • 8.12. - Vánoční koncert - J. J. Ryba - Česká mše vánoční s Plzeňskou filharmonií, Měšťanská beseda; sólisté:  Gabriela Eibenová - soprán, Lenka Čermáková - alt, Václav Čížek - tenor, Roman Janál - baryton
  • 18.12. - Vánoční koncert - J. J. Ryba - Česká mše vánoční, kostel ČsCE, Němejcova ul., Plzeň; A. Brožáková Frídová - soprán, J. Piorecká - alt, T. Kořínek - tenor, J. Hájek - bas, pod taktovkou J. Štrunce
  • 25.12. - Vánoční koncert - J. Zrunek - Vánoční mše, hra se zpěvy; kostel sv. Jana Nepomuckého v Plzni; A. Skočilová – soprán, A. Lahodová– alt, Z. Lahoda– tenor, K. Jindřich– bas; A. Sommerová – housle, zvonce, A. Šimková – housle, zvonce, J. Zelba – hoboj, heckelfon, flétny, fujara, zvonce, H. Vítková – violoncello, zvonce, Š. Váňa – kontrabas, zvonce, V. Novák - varhany

2015

  • 18.3. - koncert v rámci Hudbního týdne EBU v Plzni (Stará synagoga), společně s En Arché (Victoria, S. Rossi, F. Mendelssohn–Bartholdy, V. Ullmann), spoluúčinkoval soubor Variace
  • květen - soustředění na zámku v Trhanově
  • 29.5. - Noc kostelů (J. M. Haydn, J. B. Foerster - Stabat mater)
  • 28.6. - koncert v rámci hudebního festivalu "Dveře jízdárny dokořán" (Victoria, S. Rossi, J. S. Bach, J. D. Zelenka, Ch. Gounod, W. A. Mozart, J. M. Haydn, F. J. Haydn, V. Ullmann, A. Pärt, Z. Lukáš)
  • 19.8. - koncert v rámci hudebního festivalu "Devět týdnů baroka" v kostele v Rabštejně nad Střelou (J. S. Bach; J. D. Zelenka; W. A. Mozart; J. M. Haydn; F. J. Haydn)
  • 20.8. - koncert "Duchovní hudba v proměnách staletí" v rámci festivalu "Hudební léto Borska" v kostele sv. Martina v Damnově (Palestrina; Victoria; Rossi; J. D. Zelenka; Ch. Gounod; Z. Lukáš; A. Pärt)
  • 21.-27.8 - návštěva pěveckého sboru Donosti Ereski ze San Sebastianu
    • 23.8. - minikoncert na zahradě fary ve Štěnovicích spojený s garden party  - Donosti Ereski, Plzeňáček, Česká píseň
    • 26.8. - společný koncert s Donosti Ereski v Západním sboru ČCE 
  • 5.9. - koncert na schodech Rudolfina společně s En Arché a Kühnovým dětským sborem (J. Málek: Čí sú to koníčky)
  • 6.9. - společné soustředění s En Arché, nácvik skladby "Pět řek" za přítomnosti autorů
  • 15.10. - koncert "Pět řek", Plzeň, Velká synagoga - uvedení pěti světových premiér skladeb současných plzeňských skladatelů spolu s mezinárodním studentským orchestrem - pod vedení Normana Gamboa (USA); společně s En arché a Komorním souborem českých muzikantů
  • 18.10. -  koncert "Pět řek", Jízdárna ve Světcích u Tachova, pod vedení Normana Gamboa (USA); společně s En arché a Komorním souborem českých muzikantů
  • 9.11. - W. A. Mozart: Requiem - kostel sv. Jana Nepomuckého v Plzni, společně se členy plzeňských schól
  • 21.12. - Vánoční koncert - J. J. Ryba - Česká mše vánoční, kostel ČsCE, Němejcova ul., Plzeň; A. Brožáková Frídová - soprán, J. Piorecká - alt, T. Kořínek - tenor, J. Hájek - bas
  • 26.12. - Vánoční koncert - J. J. Ryba - Česká mše vánoční, katedrála sv. Bartoloměje, Plzeň; G. Pechmannová - soprán, V. Hajnová - alt, T. Kořínek - tenor, R. Janál - bas, společně s Kolegiem pro duchovní hudbu Klatovy a Consortium musicum, pod vedením V. Aschenbrennera

2014

  • Únor - Součástí výstavy Rok české hudby v Mázhauzu Plzeňské radnice
  • 10.5. - Blaibach, Německo - (A. Dvořák: Mše D dur, Rossi, Mendelssohn); varhany J. Dvořáková-Marešová
  • 22.6. – Stará synagoga, Plzeň (Palestrina, Rossi, Bortňanskij, Gounod, Lukáš, Pärt, Ullmann)
  • 1.7. - Dům hudby, Plzeň, koncert na kongresu Společnosti pro vědu a výzkum (Victoria, F. Mendelssohn–Bartholdy, S. Rossi, D.S. Bortňanskij, Ch. Gounod, Z. Lukáš, A. Pärt, V. Ullmann)
  • 11.10. - Měšťanská beseda, Plzeň, Slavnostní koncert k 60. výročí umělecké činnosti (Z. Lukáš, S. Rossi, F. Mendelssohn–Bartholdy, V. Ullmann, D.S. Bortňanskij, A. Pärt, J. Málek); Anna Sommerová - housle, V. Novák - klavír
  • 12.11. - Festival duchovní hudby Europamusicale Klatovy, (Palestrina, W. Byrd,  F. Mendelssohn–Bartholdy, A. Pärt, V. Ullmann, B. Martinů, Ch. Gounod); pod vedením V. Achenbrennera j.h.
  • 1.12. - koncert při vernisáži v Domu hudby, Plzeň (Z. Lukáš)
  • 8.12. - Vánoční koncert, kostel ČsCE, Němejcova ul., Plzeň, (J. J. Ryba - Česká mše vánoční); A. Brožáková Frídová - soprán, J. Piorecká - alt, T. Kořínek - tenor, M. Matoušek - bas, V. Novák - varhany, Barokní orchestr plzeňské konzervatoře a členové souboru Concerto Aventino
  • 20. a 21. 12. - Rudolfinum Praha, Vánoční koncert České mše vánoční společně s Českou filharmonií pod vedením J. Bělohlávka, v přímém přenosu do českých kin, záznam koncertu vysílán 24.12. 2014 od 20:00 hod. na ČT2(J. J. Ryba - Česká mše vánoční)

2013

  • březen - soustředění společně se sborem En Arché (Janovice n/Úhlavou)
  • 29.3. – Velkopáteční odpolední bohoslužba v kostele sv. Mikuláše v Praze (J. D. Zelenka, Victoria, Palestrina, J.M. Haydn, Ch. Gounod)
  • 28.4. - Plzeň, Velká synagoga - M. Kalmanoff: The Joy Of The Prayer, L. Bernstein: Chichester Psalms; Plz. filharmonie
  • 18.5. - mše a koncert v rámci Česko - bavorského festivalu "Šumava -Bayerischer Wald", Miltach, Německo, kostel sv. Martina (Z. Lukáš, I. Stravinskij, Palestrina, W. Byrd, Ch. Gounod, A. Pärt)
  • 24.5. - Noc kostelů, katedrála sv. Bartoloměje, Plzeň (W. Byrd, I. Stravinskij, Ch. Gounod, A. Pärt)
  • 21.-22.6. - 8. mezinárodní festival sakrální sborové hudby Musica sacra Bratislava - (W. Byrd, I. Stravinskij, Ch. Gounod, A. Pärt) - bronzové pásmo
  • 27.11. - Plzeň, kostel sv. Jana Nepomuckého - A. Dvořák: Mše D dur, biblické písně (Vojtěch Novák - varhany, Andrea Brožáková - soprán, Jana Piorecká - alt, Miroslav Kopp - tenor, Jiří Hájek - bas)
  • 30.11. - Manětín, kostel sv. Barbory - A. Dvořák: Mše D dur
  • 16.12. - Plzeň, evang. kostel Němejcova ul. - "O Vánocích zpívám" společně s Chairé, Příbram
  • 25.12. - Vánoční koncert, Ledce (A. V. Michna z Otradovic: Česká mariánská muzika, J. J. Ryba: Česká mše vánoční)

2012

  • 26.5. - Cheb (W. Byrd: Ave verum corpus, Ch. Gounod: Sedm slov našeho Pána Ježíše Krista na kříži, J.S. Bach: Dva chorály z Kantáty BWV 144, A. Pärt: Bogorodice děvo raduj sa)
  • 1.6. - Noc kostelů, Plzeň
  • 5.6. - Koncert barokní hudby, kostel sv. Jana Nepomuckého, Chodské nám., Plzeň (Vivaldi: Gloria D dur, J.S. Bach: Nimm, was dein ist, und gehe hin, kantáta BWV 144, G.F. Händel: Sonáta pro dva hoboje a continuo
  • 9.9. - Haydnovy hudební slavnosti, Nepomuk, kostel sv. Jana Nepomuckého (G. P. da Palestrina, W. Byrd, W. A. Mozart, C. Gounod: Sedm slov našeho Pána Ježíše Krista na kříži, , J. M. Haydn, F. J. Haydn)
  • 28.10. - Manětín, kostel sv. Barbory (W. Byrd: Ave verum corpus, J.D. Zelenka: Caligaverunt oculi mei, J. M. Haydn, A. Pärt, B. Martinů, Z. Lukáš)
  • 17.12. - Vánoční koncert, Plzeň, evang. kostel Němejcova ul. (J. J. Ryba: Česká mše vánoční, J. Krček: Úpravy českých lidových koled)
  • 21.12. - Vánoční koncert, Líté (J. J. Ryba: Česká mše vánoční, J. Krček: Úpravy českých lidových koled)
  • 25.12. - Vánoční koncert, Ledce (J. J. Ryba: Česká mše vánoční, J. Krček: Úpravy českých lidových koled)

2011

  • 12.4. - Plzeň, kostel sv. Jana Nepomuckého - Velikonoční koncert
  • 4.6. - Plzeň, Dům hudby - Koncert s Chorale harmonie de Mulhouse (Francie)
  • 15.6. - Plzeň, Dům hudby - Sborový recitál - společně se sborem Chairé Příbram
  • 25.9. - Rokycany, kostel Nejsvětější Trojice - SBOROVÁ HUDBA V PROMĚNÁCH STALETÍ – koncert z cyklu Kruhu přátel hudby
  • 27. - 31.10. - zájezd do Mulhouse (Francie)
  • 22.11. - Plzeň, kostel sv. Jana Nepomuckého (A. Dvořák: Mše D dur)
  • 4.12. - Manětín, kostel sv. Barbory (Duchovní a vánoční písně - W.A. Mozart, Ch. Gounod, A.V. Michna z Otradovic a další)
  • 16.12. - Lité, kulturní dům - Vánoční písně, J.J. Ryba: Česká mše vánoční (dir.: Jakub Kydlíček, sólisté: Eva Markvartová - soprán, Sylva Nováková - alt, Ladislav Lego - tenor, Vladimír Galas - bas, varhany: Vojtěch Novák)
  • 19.12. - Příbram, Waldorfská škola - společně se sborem Chairé Příbram
  • 21.12. - Plzeň, evang. kostel Němejcova ul. - 19 hodin - pocta panu Václavu Havlovi (W.A.Mozart: Adoramus Te, Christe; Ch. Gounod: Sedm slov Ježíše Krista na Kříži; G.P. da Palestrina: Sicut cervus desiderat ad fontes; T.L. de Vittoria: Jesu dulcis memoriam)
  • 25.12. - Ledce, kostel sv. Jakuba Staršího (Vánoční písně, J.J. Ryba: Česká mše vánoční, dir. Jakub Kydlíček, varhany: Vojtěch Novák)

2010

  • 28.3. - Velikonoční koncert - Plzeň, kostel sv. Jana Nepomuckého
  • 28.5. - NOC KOSTELŮ - Plzeň, kostel sv. Jana Nepomuckého
  • 15.7. - SBOROVÁ HUDBA V PROMĚNÁCH STALETÍ - Bernartice
  • 7. - 10.10. - mezinárodní sborová soutěž v Rimini (Itálie)
  • 31.10. - W. A. Mozart: Requiem - Plzeň, katedrála sv. Bartoloměje
  • 18.12. - J. J. Ryba: Česká mše vánoční - Hradec u Stoda, kostel sv. Jiří
  • 20.12. - J. J. Ryba: Česká mše vánoční - Plzeň, evang. kostel Němejcova ul.
  • 25.12. - J. J. Ryba: Česká mše vánoční – Ledce